آشنایی با ساختار عینک جوشکاری

انواع عینک ایمنی کار عینک های ایمنی به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی بر اساس متریال استفاده شده در آنها و همچنین کاربری که برای آن طراحی شده به مدل های ...

انواع عینک ایمنی کار

عینک های ایمنی به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی بر اساس متریال استفاده شده در آنها و همچنین کاربری که برای آن طراحی شده به مدل های مختلفی تقسیم شده است. خرید عینک ایمنی باید با توجه به نیاز و شرایط کاری باشد. عینک ایمنی بر اساس مواد اولیه استفاده شده در لنز به موارد زیر تقسیم شده است.

·        عینک ایمنی طبی

·        عینک ایمنی ضد بخار

·        عینک ایمنی آفتابی

·        عینک ایمنی ضد خش

·        عینک ایمنی گاگل

انواع عینک ایمنی که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد نیز براساس تقسیم بندی زیر دسته بندی می شوند.

·        عینک ایمنی مهندسی

·        عینک ایمنی آزمایشگاهی

·        عینک ایمنی برشکاری

·        عینک ایمنی جوشکاری

همانطور که مشاهده می فرمایید تنوع انواع عینک ایمنی بسیار زیاد است. برای مثال عینک ایمنی مهندسی آفتابی برای کار در مناطق گرمسیر که نور خورشید دید افراد را ضعیف می کند کاربرد دارد حال آنکه عینک ایمنی مهندسی ضد بخار برای کارگران و مهندسینی کاربرد دارد که در مناطق مرطوب به فعالیت مشغول هستند.

عینک ایمنی جوشکاری

جوشکارییکی از فعالیت های عمده در صنعت به شمار می آید. جوشکاری عمدتا در دو روش جوشکاری با گاز و جوشکاری با برق انجا می گیرد. در هر کدام از این روش ها اشعه ساطع شده دارای ویژگی های خاص خود است. برای جلوگیری از آسیب اشعه جوشکاری باید عینکایمنی مناسب با نوع کار را انتخاب کنید. این کار نیاز به تخصص دارد و بهتر است آن را به متخصصین این کار بسپارید. بهتر است بدانید جوشکاری با برق آسیب های بیشتری برای چشم به همراه دارد.

عینک ایمنی برشکاری

به دلیل اینکه در انواع برشکاری احتمال پرت شدن ذرات ریز برش داده شده به اطراف بسیار زیاد است باید از عینک ایمنی برشکاری حین کار استفاده نمایید. این ذرات گاهی به قدری ریز هستند که با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند اما در صورت برخورد آن با چشم درد بسیار زیادی به فرد متحمل خواهد کرد پس بهر است از انواع عینک ایمنی برشکاری در زمان کار استفاده نمایید. عینک برشکاری چیزی شبیه به عینک ایمنی گاگل است با این تفاوت که این امکان برای عینک ایمنی برشکاری فراهم آمده که بتوان به صورت دستی از لنز دودی استفاده نمود. این قابلیت برای زمانی مناسب است که برشکاری باید در محیط باز انجام گیرد. لنز دودی در بالای لنز معمولی قرار گرفته و با پایین آوردن آن می توان آن را دودی نمود.

کلام آخر

فروشگاه اینترنتی ایمن ترافیک کالاعرضه کننده انواع عینک کار ایرانی و خارجی است. این برند به عنوان تولید کننده انواع تجهیزات ایمنی تمام تلاش خود را دارد که محصولاتی باکیفیت و کاربردی ارائه نماید.

 عینک جوشکاری


لباس کار
برچسب ها:

عینک

-

ایمنی

-

کار

-

·       

-

برشکاری

-

جوشکاری

-

عینک ایمنی

-

·        عینک

-

انواع عینک

-

ایمنی برشکاری

-

جوشکاری با

-

·        عینک ایمنی

-

عینک ایمنی برشکاری

-

انواع عینک ایمنی

-

عینک ایمنی مهندسی

-

مشاهده منبع

font_download تبلیغات متنی

keyboard_arrow_up